Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
EMANET EŞYA-PARA BİRİMİ

EMANET EŞYA - EMANET PARA BİRİMİ

        Emanet para kapalı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular yanlarında nakit para bulunduramazlar. Emanet para birimi tutuklu ve hükümlülerin mali tüm işlerini yerine getiren birimdir. Emanet para birimi tutuklu ve hükümlülerin emanete kayıtlı paralarının alınması ve harcama kontrollerinin yapılması ile ilgilenmektedir.

           Kurumda tutuklu yada hükümlü olarak bulunan yakınlarının hesabına para yatırmak isteyen mahkum yakınları bu birime başvurarak paralarını yatırabilirler. Ayrıca hükümlü ve tutuklu yakınları havale yoluyla da para yatırabilirler. Havalelerini Ödemiş M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna Ödemiş Postanesi adresine gönderebilirler. Gönderilen havaleler her hafta salı-perşembe günü Ödemiş postanesinden birim personeli tarafından alınarak hükümlü hesaplarına yatırılır.

        Tutuklu ve hükümlülerin sisteme kayıtlı para üst limitleri yoktur. Fakat haftalık harcama limitleri 300TL'dir. İhtiyaçları olan malzemeleri kantin fişlerine yazan tutuklu ve hükümlülerin ihtiyaçları kantin birimince karşılanarak yapmış oldukları harcamalar kantin yazılımı vasıtasıyla doğrudan hesaplarından düşülür.

           Açık ceza infaz kurumunda bulunan hükümlüler yanlarında para bulundurabilir, kendi ihtiyaçlarını kendi nakit paralarıyla kantinden temin edebilirler. Yakınlarının para yatırma işlemleri ise kapalı ceza infaz kurumu ile aynıdır.

        Emanet eşya kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara ait eşyaların teslim alındığı birimdir. pazartesi salı çarşamba ve perşembe günleri kapalı görüşlerin olduğu günlerde emanet eşyalar alınır.

Not: Açık ziyaretlerde emanet eşya teslim alınmaz.

 

 

Ödemiş M Tipi KAPALI Ceza İnfaz Kurumu

Emanet Para Geçici Para Hesabı Hakkında Duyurudur

 

            Dünya geneli ve ülkemizde insan sağlığını tehdit eden koronovirüsü salgını nedeniyle kişisel temasın azaltılması amacıyla, hükümlü ve tutuklu yakınlarının postanelere gitmeden banka hesabı üzerinden havale /eft yoluyla para aktarımı sağlanması gerektiği düşünülmektedir.

Bu çerçevede;

            Adına para yatırılacak hükümlü ve tutuklunun ADI SOYADI, T.C.KİMLİK NUMARASI, yabancı uyruklu ise yabancı kimlik numarası  doğru yazılmalı ;

          Bulunduğu ceza infaz kurumunun adı bilgilerinin HAVALE / EFT işlemi sırasında yer verilen açıklama kısmına yazılması hususlarının talep edilmesi ,

         Kurum tarafından geçici vadesiz emanet para aktarım hesabına yapılan para aktarımlarının incelenmesi neticesinde, yukarıda talep edilen bilgilerin eksik girilmesi nedeniyle para gönderilen hükümlü ve tutuklunun net tespit edilememesi durumunda; gönderilen miktarın havale / eft yapılan hesaba ya da kişiye, varsa banka tarafından kesilecek masrafları gönderilen paradan karşılanarak iade edileceği hususunda ihtarda bulunulması,

           Kurum tarafından yapılan inceleme neticesinde geçici vadesiz emanet para aktarım hesabına yapılan HAVALE / EFT işleminde yer verilen açıklama neticesi tutuklu ve hükümlünün net tespiti halinde, tutuklu ve hükümlü adına kaydı yapılarak emanet para hesabına aktarılması , tutuklu ve hükümlünün net tespit edilememesi ve paranın gönderilen hesaba iade edilememesi durumunda, paranın geçici vadesiz emanet para aktarım hesabında bekletilmesi hususu duyurulur.

 

ALICI BİLGİLERİ

ALICI: ÖDEMİŞ M TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

VAKIFBANK IBAN NO    :TR 8900 0150 0158 0073 1019 2171

                Açıklama :  HÜKÜMLÜ / TUTUKLU AD SOYAD VE TC. KİMLİK NUMARASI YAZILACAKTIR.  (Eksik bilgi yazılması ve yanlış para aktarımları iade masrafı içerisinden düşülerek iade edilecektir. )

PTT ÜZERİNDEN DE GÖNDERİM YAPILABİLMEKTEDİR.

 

 

Ödemiş M Tipi AÇIK Ceza İnfaz Kurumu

Emanet Para Geçici Para Hesabı Hakkında Duyurudur

Ödemiş M Tipi AÇIK Ceza İnfaz Kurumunda Bulunan Hükümlüler İçin Para Yatırma İşlemi

01 ŞUBAT 2021 itibariyle AÇIK Kısımdaki Hükümlülere Para Gönderirken;

  • Her hükümlüye verilecek banka kartı üzerinde bulunan kart numarasına Vakıfbank Atm'lerinden ücretsiz bir şekilde para yatırılabilir.

  • Bu kart numaraları hükümlüye özeldir.

  • Kart Numarası ancak hükümlünün sizinle paylaşması durumunda öğrenebilir ve para yatırabilirsiniz.

 

  ÖNEMLİ NOT:

  • Yeni sisteme geçildiğinden dolayı PTT ve banka yoluyla ödeme kabul edilmeyecektir. Yapılan işlemler isme geri havale edilecektir

 

HÜKÜMLÜ İÇİN VAKIFBANK ATM'den PARA YATIRMA İŞLEMLERİ

1. Kartsız İşlemler Menüsünden.

2. Nakit Para Yatırma İşlemleri Seçilir.

3. Ön Ödemeli Kart Yatırma Seçilir.

4. Para Yatıranın T.C. Kimlik No ve Telefon No Girilir.

5. Kart Numarası ile Yatırma Seçeneği Seçilir.

6. On Altı (16) Haneli Kart Numarası Girilir.

Adres

Anafartalar Mah.GÖLCÜK Yolu Üzeri 1257 Sokak no:4 Ödemiş/İZMİR

Telefon

0 232 546 01 25 - 0506 600 62 62

0 232 546 01 24

E-Posta

odemis.mtcikisaretadalet.gov.tr